Atrakcje na weekend i nie tylko

Wielu z nas marzy o ekskluzywnych wakacjach w Grecji, Hiszpanii, czy dosłownie na Karaibach. Wszystkie te kraje , a oprócz tego regiony są oczywiście warte uwagi, ale w Polsce istnieje sporo atrakcji, które są warte zobaczenia. Ciekawe miejsca na mapie Polski znajdziecie w każdym województwie.

Tak w rzeczywistości właściwie każdy z was znajdzie coś idealnego dla siebie, gdyż w waszym kraju jest sporo wspaniałych widoków wytworzonych przez matkę naturę oraz dodatkowo zabytków.

Najpiękniejsze, historyczne atrakcje turystyczne w Polsce znajdziecie przede wszystkim w dużych miastach , a dodatkowo na południu naszego kraju (sprawdź: kotelnica). Na północy najpopularniejszym zabytkiem jest twierdza krzyżacka w Malborku. Na południu warstwo zwrócić uwagę na wyjątkowy zamek Książ, pałac w Łańcucie, Kozłówce , a ponadto w Mosznie, który uważany jest za budowlę żywcem wyjątek z baśni Disneya. Interesujące pałace w dużych, polskich miastach znajdziecie bez wątpienia w Warszawie i Krakowie. Są to dwa zamki królewskie, które zdecydowanie są godne uwagi i zobaczenia. Będąc w Warszawie warto też zaglądnąć do Łazienek , a oprócz tego odwiedzić Wilanów, aby zobaczyć śliczne dzieło naszego króla, Jana Trzeciego Sobieskiego. Ciekawym pałacem może poszczycić się także Białystok. Obecnie pałac Branickich został przekształcony na Uniwersytet Medyczny, jednak z zewnątrz prezentuje się wciąż pięknie i posiada przepiękne ogrody.

W Polsce znajduje się także wiele atrakcji związanych z naturą. W końcu w naszym kraju znajdziemy się wiele wspaniałych pasm górskich, jezior, a dosłownie morze (zobacz także: park linowy kaszuby). Miłośnicy parków narodowych , a dodatkowo rezerwatów przyrody z całą pewnością nie będą zawiedzeni. Jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych w Europie jest Białowieża ze względu na hodowlę Żubrów. Na południe naszego kraju powinni się wybrać miłośnicy grot , a ponadto jaskiń. Znajdziecie ich rzeczywiście co niemiara i z całą pewnością dostarczą wam wielu wrażeń.

Źródło: rapa mazury.