Badania nieniszczące 

Jednym z bardzo ważnych elementów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest dogłębne wykonywanie testów jakości. Jest to zdecydowanie istotna i ważna czynność, gdyż każdy konsument zasługuje na otrzymanie wysokiej jakości produkt. Nie po wszak płacimy kilkadziesiąt lub kilka tysięcy zł za produkt, aby posiadał on jakieś wady fabryczne.

Możliwych testów jakości jest pełno, jednakże coraz częściej przedsiębiorcy poszukują tych, które umożliwiają częstsze sprawdzanie produktów, niemniej jednak bez potrzeby ponoszenia strat. Tak więc badania nieniszczące cieszą się coraz większą popularnością pośród przedsiębiorców i każdy specjalista od jakości powinien je perfekcyjnie znać. Są to badania, które zdecydowanie ma co znać, gdyż niedługo staną się obowiązkowym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa z branży przemysłowej albo produkcyjnej (warto sprawdzić: międzynarodowy inżynier spawalnik). 
Badania wizualne tylko pozornie wydają się łatwe i łatwe do opanowania. Tak naprawdę bardzo ciężko jest prawidłowo oszacować jakość zaprojektowanych towarów za pomocą samego wzroku. Są to więc tak de fakto bardzo trudne badania, które wymagają wielkiej wiedzy, zwłaszcza na temat oferowanych towarów (zobacz więcej: Badania nieniszczące NDT). Wykonując badania wizualne musicie doskonale wiedzieć, jak powinien wyglądać na prawdę bardzo dobry produkt , a dodatkowo na co zwrócić uwagę. Najbardziej istotne jest wykrycie szczególnie tych wad, które nie są widoczne na 1-wszy rzut oka. Wychwycenie drobnego pęknięcia lub uszczerbku jest niewyobrażalnie ważne. Ta na pozór niewielka usterka może przyczynić się do dużej tragedii lub do znacznego niezadowolenia waszych konsumentów.

Sprawdź: badania radiograficzne RT.