Blog internetowy to moje nowe hobby

Czym jest blog? W skrócie jest to swoisty gazetę internetowy, gdzie osoba go prowadząca regularnie zamieszcza wpisy. Mogą one dotyczyć różnorakich kwestii, przykładowo mamy wiele blogów kulinarnych, motoryzacyjnych i tym podobnych. Natomiast sama idea blogowania miała swoje korzenie tam, gdzie blogiem był po prostu zwykły dziennik, w którym spisywano codzienne przeżycia prowadzącej go osoby.

Ten pomysł ewoluował do tego co mamy dzisiaj, a więc blogów tematycznych.
Dlaczego prowadzenie bloga online stało się modne? Otóż zapewne ludzie czuli potrzebę uzewnętrznienia się, a internet stanowił idealną możliwość do tego. Blogi internetowe na sam początek zakładali głównie ludzi młodzi, nastolatkowie, którzy całkiem prawdopodobne, że nie za każdym razem byli akceptowani w swoim środowisku za to co robią czy jakie mają poglądy. Blog internetowy umożliwiał znalezienie ludzi podobnych sobie, z którymi można było dzielić się własnymi przeżyciami. Dlatego także pisanie bloga i odzew na niego powodowały u twórcy szybki wzrost motywacji, dzięki czemu wirtualnych dzienników w sieci powstały niezliczone ilości. Dziś sytuacja ta uległa pewnej zmianie. Internet stał się popularny, praktycznie każdy człowiek ma do niego dostęp. Szybko sprawiło to, że wynalazły się osoby, które chciały przez sieć zarabiać pieniądze, a blogi internetowe były rewelacyjnym rozstrzygnięciem z sytuacji. Prowadzenie ciekawej strony np zawierającej porady kulinarne może przyciągnąć rzesze odbiorców, a za wyświetlane reklamy na blogu autor pobiera należne honorarium. Dlatego też ostatnimi laty bardzo mocno rozwinęły się blogi tematyczne, a pisanie osobistego wirtualnego dziennika nie jest już tak popularne jak kiedyś.
W porządku, niemniej jednak czy ażeby zarabiać wystarczy po prostu założyć swój blog internetowy? Otóż nie. Duża konkurencja sprawia, że własną stronę trzeba wypromować, ażeby trafiła ona do realnego grona odbiorców. Dopiero to sprawi, ze blog internetowy będzie w znaczącej liczbie sytuacji odwiedzany, a wyświetlenia reklam pozwolą nam na zarobienie pieniędzy. Wypromować blogi internetowe można na forach internetowych publikując do nich odnośniki (wystrzegajmy się jednakże spamu), umieszczając ogłoszenia w katalogach stron www, albo wykupując płatne reklamy w wyszukiwarkach. Jest to swoista inwestycja, która w przyszłości zwróci się nam z nawiązką, gdy będziemy mieli dość samozaparcia by tworzyć interesujące treści na nasz blog.
Źródło: http://szybkienotatki.blogspot.com.
Zobacz: http://kosmopolitanka.wordpress.com.