Budujemy dom – dom z gliny

Powinno się powiedzieć, że mówi się u nas, że prawdziwy mężczyzna powinien tworzyć dom, posadzić drzewo oraz spłodzić syna. Niestety ale w dzisiejszych czasach w większości sytuacji staje się to dosyć problematyczne, ponieważ koszty budowy domu są bardzo duże. Materiały budowlane systematycznie drożeją i ciężko jest dostać odpowiednie pieniądze, by taki dom wybudować.

Wystarczy natomiast odrobinę się rozejrzeć i przeczytać i okazuje się, że są wszyscy, którzy znajdują na to metodę i budują swój własny dom mimo niesprzyjających warunków. Jedną z sposobów jest dom z gliny. Na 1-szy rzut oka może się wydawać, że jak to można dom z gliny, jak to możliwe, czemu mamy cofać się o setki lat i mieszkać w nieznaczny glinianym domku. Wystarczy jednakże wpisać do wyszukiwarki słowo kluczowe jak dom z gliny i okaże się, że nie mogliśmy być w większym błędzie.

Okazuje się, że nowoczesna technika w połączeniu z naturalnymi materiałami może sprawić, że taki dom wygląda naprawdę właściwie. Ma również kilka dodatkowych zalet, a pośród nich m.in. tania cena materiału, dobro dla środowiska, materiały nie zawierają substancji toksycznych i szkodliwych dla naszego zdrowia. Warto również mieć świadomość tego, że domy z gliny świetnie regulują mikroklimat. Ściany z gliny wchłaniają i wyparowują wilgoć w naturalny sposób, dzięki temu we wnętrzu takiego domu utrzymuje się stała wilgotność powietrza. Oprócz tego plusem jest izolacja termiczna. Ściany gliniane posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, dzięki temu możemy wydać zdecydowanie mniej na ogrzewanie, ponieważ ciepło będzie się utrzymywać w środku, latem zaś będzie nas chroniło przed wysokimi temperaturami. Kolejną świetną dobrą właściwością jest ognioodporność.

Dlatego właśnie powinniśmy analizować budowę domu z gliny. Jest to świetne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Warto przejrzeć informacje on-line, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.