By mieć piękne okna – żaluzje

Właściwie każdy dom posiada okna. Nawet jedna osoba jednak nie chciałby by przez te okna ktoś zaglądał nam do mieszkania. Dlatego istnieją różnorakie formy zakrywania okien a tym samym widokiem wnętrza naszego domu przed ciekawskim okiem obcych. Jednym ze metodę są firany i zasłony. Ponadto, że spełniają wyżej wymienioną rolę, mogą również świeceniu słońca po oczach, ekranach komputera czy telewizora. Pełnią też funkcję ozdobną i dodają wnętrzu uroku jak też przytulności.

Jednakże lepszą skuteczność w zasłanianiu okien pełnią rolety. Są to zasłony zwijane, montowane wewnątrz i na zewnątrz budynku nad oknem. Przygotowana jest w wielu sytuacjach z tkaniny, która jest sztywna. Podnosić i opuszczać ją możemy dzięki temu, że nawinięta jest na wałek i ma łańcuszek lub silniczek elektryczny umożliwiający obie czynności.

Rodzajem bardziej eleganckich rolet są plisy. Są one eleganckie i dekoracyjne. Pozwalają zdobyć różne efekty świetlne i sposobów różnorakiej kompozycji. Jako jedyna z przeróżnego rodzaju zasłon plisa daje możliwość zasłonięcie okien, które mają nietypowe kształty takie jak okręgi, trójkąty, trapezy, wielościany i tym podobne.  Można nią zasłonić jakiekolwiek fragmenty okna przesuwając plisę od góry do dołu. Montaż i demontaż jest łatwy.

Innym sposobem na zasłonienie okien są żaluzje. Istnieją różnorodne ichniejszym rodzaje na przykład.:

-stała: są to listewki np. drewniane, zmontowane na stałe pod pewnym kątem(tzw. łamacze światła).
-wenecka: złożona jest z listewek i taśm montowanych w drabinkach sznurkowych, co umożliwia przemianę kąta ułożenia listewek. Do podnoszenia służą linki przeplecione przez otworki

Warto sprawdzić: żaluzje.