Co spożywać w diecie keto?

O ile chcemy bardzo szybko stracić zbędne kilogramy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto zastosować należycie dobraną dietę. W ostatnich latach narastającym zainteresowaniem cieszy się dieta ketogeniczna, która polega na spożywaniu w wysokiej ilości dobrej jakości tłuszczy, które ustalone są między innymi w tłustych rybach, niemniej jednak także w olejach, na przykład takich jak olej lniany.
Zasady diety keto – co warto wiedzieć?
Głównie trzeba podkreślić, że dieta keto, zwana także ketogenną to dieta, która daje możliwość na szybką utratę tkanki tłuszczowej, ponieważ w trakcie spożywania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczy metabolizm przestawia się na ketozę, czyli jako źródło energii wykorzystywane są przez organizm tłuszcze, nie węglowodany.

Ważną zasadą tej diety jest to, aby spożywać niski poziom węglowodanów. Stąd też tak istotne są przepisy dieta keto, które pozwalają nam przestrzegać zasad dotyczących diety ketogenicznej. Powinno się tutaj zaznaczyć, że fundamentem jest przede wszystkim spożywanie najwyższej jakości tłuszczy, które pochodzą ze zdrowych źródeł, a więc na przykład takich jak owoce, mogą być na przykład awokado, niemniej jednak również orzechy. Zalecane jest też spożywanie sporej ilości ryb, np takich jak pstrąg, łosoś czy również makrela. Wskazane jest spożywanie też orzechów, a zatem na przykład takich jak makadamia. Jeśli zastanawiamy się, dieta ketogeniczna co jeść, to na 100 procent warto skorzystać ze sprawdzonych przepisów, które będą zawierały produkty bogate w wysokiej jakości tłuszcze, zarówno wielonienasycone, jak również kwasy nasycone.

Warto sprawdzić: przepisy dieta ketogeniczna.