Co zrobić kiedy zepsuje się komputer –

Komputer, jak każda pozostała elektronika ma możliwość się zepsuć. Przeciętny Kowalski naprawić go sam nie potrafi. I tutaj z poradą przychodzi serwis komputerowy. Oddajemy uszkodzony, odbieramy naprawiony. Na 100 procent wszystko za odpowiednią opłatą, niekoniecznie niską. Wystarczy bowiem, że uszkodzeniu ulegnie płyta główna czy procesor. W tym wypadku rozsądnie będzie zastanowić się nad kupnem całkowicie nowej jednostki.

Z pewnością decyzja trzeba do nas, a serwis wykona to czego oczekujemy, jednakże polecam się zdać na wiedzę praktyczną ludzi, którzy komputerami zajmują się od lat.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy oddawaniu komputera do serwisu i przy jego odbiorze?

Nie należy dołączać do komputera żadnego zewnętrznego sprzętu typu karty pamięci, pamięci flash i tak dalej. Serwis za to nie bierze odpowiedzialności. Ponadto, są to rzeczy dosyć drobne i łatwo o ich zawieruszenie. Też przy przekazywaniu komputera do naprawy, polecam opisać co się działo chwilę przed uszkodzeniem komputera. Niewątpliwie serwisant o to zapyta. Pozwoli to szybciej zidentyfikować usterkę co zaoszczędzi nas czas i pieniądze.

Gdy odbieramy natomiast komputer z naprawy, poprośmy dla naszego bezpieczeństwa, ażeby komputer został włączony. Posiadamy do tego prawo, ponieważ jak wiadomo, reklamacji po odejściu od kasy nie uwzględnia się. Z całą pewnością serwis winien jest dać nam zapewnienie na wykonaną usługę, to nie ulega wątpliwości.

Podsumowując, oddając komputer w ręce serwisu, postarajmy się przekazać jak najwięcej treści na zagadnienie usterki. Warto zdawać sobie sprawę by z komputera usunąć wszelki zbędny sprzęt, żeby się w czasie naprawy nie zawieruszył. Należy także, gdy komputer jest w serwisie, poprosić o jego wyczyszczenie. Powinno to znacznie usprawnić jego pracę.

Więcej: serwis komputerowy.