Dieta ketogeniczna

Jeżeli pragniemy bardzo szybko stracić zbędne kilogramy, to ze stuprocentową pewnością warto zastosować odpowiednio dobraną dietę. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszy się dieta ketogeniczna, która polega na spożywaniu w wysokiej ilości dobrej jakości tłuszczy, które zawarte są między innymi w tłustych rybach, ale także w olejach, np takich jak olej lniany.
Zasady diety keto – co warto mieć świadomość tego?
Głównie powinno się zaznaczyć, że dieta keto, zwana również ketogenną to dieta, która daje możliwość na szybką utratę tkanki tłuszczowej, ponieważ w trakcie spożywania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczy metabolizm przestawia się na ketozę, czyli jako źródło energii wykorzystywane są przez organizm tłuszcze, nie węglowodany.

Bardzo istotną zasadą tej diety jest to, by spożywać niski poziom węglowodanów. Stąd też tak ważne są przepisy dieta keto, które pozwalają nam przestrzegać zasad dotyczących diety ketogenicznej. Powinno się tutaj zaznaczyć, że podstawą jest przede wszystkim spożywanie najwyższej jakości tłuszczy, które pochodzą ze zdrowych źródeł, a zatem na przykład takich jak owoce, mogą być na przykład awokado, niemniej jednak również orzechy. Zalecane jest też spożywanie wielkiej ilości ryb, np takich jak pstrąg, łosoś czy także makrela. Wskazane jest spożywanie także orzechów, a więc przykładowo takich jak makadamia. Jeżeli zastanawiamy się, dieta ketogeniczna co jeść, to z pewnością warto korzystać ze sprawdzonych przepisów, które będą zawierały produkty bogate w najwyższej jakości tłuszcze, zarówno wielonienasycone, jak też kwasy nasycone.

Polecam: przepisy dieta keto.