Dobierz odpowiedni katalog i w odpowiedni sposób dodaj do niego wpis

Pozycjonowanie składa się z dwóch zasadniczych elementów które razem dają oczekiwane efekty: linkowanie i optymalizacja. Jeżeli już przystępujemy do linkowania warto pamiętać o optymalizacji która zawsze powinna być krok przez linkami. Właściwa optymalizacja strony to mniej energii, czasu i pieniędzy włożonych w pozycjonowanie serwisu. Wyłącznie dobrze zoptymalizowana strona internetowa może osiągnąć wysokie pozycje w wynikach odnajdywania na trudne słowa kluczowe. W bardzo wielu przypadkach też sama optymalizacja strony pomaga osiągnąć wyniki na długi ogon wręcz bez jej linkowania.

Samo pozyskiwanie linków też nie pozostaje bez znaczenia, warto korzystać z katalogów stron i presell page które są sprawdzane. Moderacja znaczy kontrolę dodawanych do zlokalizowania informacji, tym samym nasze wpisy nie lądują w przepełnionych spamem katalogach jedynie miejscach o określonej wartości w jaki sposób katalog seo. Warto wybierać jedynie najlepsz lokalizacje pod nasze linki, katalogi prywatne, katalogi sprawdzane, presell prywatne, presell moderowane , a oprócz tego bardzo żadko spotykane katalogi i presell tematyczne. Unikajmy też w większości wypadków spotykanego błędu, dodawania wpisów do katalogów na bazie tekstu skopiowanego z innego portalu albo z mojej strony. Zdublowana tekst nie zostanie zaindeksowana przez Google i nie przyniesie nam korzyści.

Katalogowanie powinno zostać zrobione w uzasadniony metodę, dodanie wielu stron niezoptymalizowanych do katalogu stron ma możliwość wpłynąć na obniżenie jego wartości. Katalog poprzez to staje się bezwartościowy dla dodającego i czasem nieświadomego tego faktu administratora. Zadbajmy także o treść wpisów, powinna być ona unikalna i wartościowa, posiadać ważne informacje o naszej stronie, oferowanych produktach lub usługach. Jedynie unikalna treść dodana do katalogu stron zostanie zaindeksowana przez Google i tym samym przyniesie korzyść w pozycjonowaniu mojej strony internetowej.