Endoproteza bez cementowa

Każdy detal ludzkiego ciała z biegiem czasu ulega starzeniu się i funkcjonuje coraz gorzej. Na takie zużywanie się nie posiadamy dużego wpływu.

Na pewno o zdrowiu człowieka decyduje dużo czynników i w pewnym stopniu można zahamować postęp pewnych procesów. Jednakże nie do końca. Wielu ludzi, którzy systematycznie przyjmują kolagen na stawy, prędzej czy w przyszłości i tak muszą zapisywać się na zabieg, podczas którego wszczepiana jest im endoproteza biodra. To proteza, która konieczna jest wtedy, gdy staw biodrowy uległ dużemu zużyciu, a to przekłada się na bardzo duże dolegliwości bólowe i utrudnione funkcjonowanie. Źle działający staw biodrowy utrudnia poruszanie się.
Oczywiście, by taki zabieg mógł zostać zaprojektowany, konieczne jest zachowanie pewnych etapów leczenia. Zanim endoproteza biodra zostanie umieszczona tam, gdzie powinna, najpierw musi odbyć się wizyta u lekarza rodzinnego. On daje skierowani na prześwietlenie biodra. Z nim pacjent musi udać się do przychodni ortopedycznej, w której w trakcie wizyty chirurg ortopeda analizuje wynik badania i dopiero wtedy zapisuje pacjenta na zabieg. W przypadku tej operacji ortopedycznej lista czekających w kolejce jest zwykle bardzo długa. W niektórych szpitalach czeka się na nią od 3 do 5 lat. Tylko w nielicznych endoproteza biodra dostępna jest w ciągu okresu krótszego niż rok. To realnie bardzo rzadkie przypadki, bo zazwyczaj na operację tego rodzaju powinno się czekać minimum rok. Osoby, które na takie zabiegi czekają zwykle nie mogą się już ichniejszym doczekać, bo ból, jaki towarzyszy choremu stawowi biodrowemu jest uciążliwy.

Sprawdź również informacje na stronie: endoproteza biodra.