Farba jak tablica – farba tablicowa

Farba tablicowa za radą, której można dostać powierzchnię tablicy szkolnej na każdej pomalowanej powierzchni. Nadaje się ona do pisania i do rysowania kredą. Dzięki niej uzyskuje się efekt dekoracyjny w pokoju dziecięcym czy także do zastosowań praktycznych w kuchni czy tez biurze. Właściwości te warunkują takie cechy farby jak  wysoka przyczepność do podłoża, odporność na ścieranie i na wodę.

Do uzyskania efektu potrzebujemy następujące materiały i narzędzia:

  • farba tablicowa
  • mały wałek malarski
  • podkład gruntujący

Przed rozpoczęciem pracy powinno się zabezpieczyć podłogę folią oraz taśmą malarską aby nie pobrudzić podłoża. Następnie otwieramy puszkę w, której znajduję się farba tablicowa i mieszamy z dużą dokładnością wiele razy. W dalszym kroku na opracowana uprzednio powierzchnię nanosimy farbę

za pomocą małego wałka malarskiego. Farbę rozprowadzamy równomiernie w obrębie malowanej powierzchni zachowując ciągłość nakładania. Czynność realizujemy gruntownie aby powierzchnia została jednolicie pomalowana. Jeżeli już już pomalujemy całą ścianę to pozostawiamy do wyschnięcia na okres około 4 godzin. Kiedy farba tablicowa już wyschnie nakładamy następną warstwę w celu wzmocnienia efektu. Farba tablicowa to nowoczesne rozwiązanie w domu i biurze. Pomaga ona organizować i utrwalać koncepty, plany i szkice. Idealnie służy do celów dydaktycznych, rozwija wyobraźnie i stwarza efekt tablicy na wielu różnych powierzchniach. Farba tablicowa jest bezpieczna i spełnia wszystkie normy europejskie dlatego ze spokojem możemy jej stosować w każdym miejscu i na każdej powierzchni. W zdecydowanej większości przypadków jest stosowana w dziecięcym pokoju dlatego jej właściwości muszą być dostosowane pod niezbyt duże istoty jak również musi spełniać wszystkie względy bezpieczeństwa.

Zobacz więcej: farba tablicowa