Jak promować nowego bloga online?

Jak wypromować nowego bloga online?
Nie jest to prosta sprawa. W sieci co chwilę ukazują się nowe blogi. Nie wiele z nich przetrwa dłużej niż rok.

Dlaczego? To wina samych blogerów, szybko tracą zapał do pisania. Chcą osiągnąć prawie natychmiastowy sukces… A to tak nie działa…
 
Zanim założymy swojego bloga online zastanówmy się o czym pragniemy pisać. Może to być blog internetowy z ciekawostkami, blog internetowy o modzie, ogrodnictwie, kuchni, majsterkowaniu. Liczba tematów jest praktycznie nieograniczona.Wszystko uzależniony jest od tego co nas interesuje i co jest naszą pasją. Oczywiście niektóre tematy są bardziej chwytliwe niż inne, ale to nie powinno być dla blogera decydującym kryterium. Zdecydowanie lepiej wybrać niszowy temat, który nas interesuje niż iść za tłumem. Będziemy posiadać mniejszą liczbę odsłon, niemniej jednak nasi czytelnicy będą regularnie zaglądać na naszego bloga internetowego.
 
Pisz, pisz i pracuj…
Po drugie pisz regularnie. Jeden wpis na miesiąc wiosny nie czyni. Promocja bloga internetowego wymaga sporego nakładu czasu. Musisz pisać i  regularnie zamieszczać nowe posty. Na początku im częściej tym lepiej. Dopiero blogerzy z doświadczeniem mogą pozwolić sobie na rzadszą aktywność. Pamiętaj konkurencja nie śpi, jeżeli zaniedbasz bloga internetowego twoi czytelnicy odejdą do konkurencji.
Boisz się, że twoje wpisy będą niedoskonałe? Właściwie każdy bloger jakoś zaczynał. Nikt w tym samym momencie nie został mistrzem pióra, a raczej klawiatury… Na szczęście do każdego wpisu na blogu internetowym możesz wrócić i go poprawić.
Promocja od czego zacząć?
Sposobów na promocję bloga online jest bardzo wiele. Każdy szanujący się bloger ma swój fanpage. Warto również zamieszczać wpisy gościnne na innych blogach. Dzięki temu przyciągniemy nowych czytelników. Udzielasz się na jakimś forum? To dobrze. Zamieść link do własnego bloga internetowego w stopce. 
Masz pierwszych czytelników? Super. Masz na blogu internetowym pierwsze komentarze? Jeszcze nie gorzej, wręcz o ile oceny twojej pisaniny nie są zbyt pochlebne. To motywacja do wytężonej pracy. Zawsze odpisuj na komentarze. Dzięki temu twoi czytelnicy poczują się zauważeni i zostaną na dłużej.
Polecamy: wypasione.wordpress.com.
Więcej: blogzyjzdrowo.wordpress.com.