Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

Kwaśne plus słodkie, a ma możliwość słone z gorzkim? To dylemat nieomalże każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Natomiast dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1szy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo skutecznie uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy też kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być niewiele istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1szy raz w ciąży w wielu sytuacjach nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które bardzo często otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani należy się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, by obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą zacząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i spora większość przyszłych mam dosłownie dostaje przysłowiowego szału, gdy prawie wszędzie traktowane są jak kosmitki – lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo nieprosto przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe mamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, szczególną energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to z pewnością okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz również dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Posiadamy mogą również starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.