Jak szybki jest twój internet – prędkość uploadu

Nie wiecie, jakiej prędkości łączem dysponujecie? Chcielibyście się dowiedzieć, z jaką prędkością możecie pobierać przeróżnego rodzaju pliku z serwisów internetowych? A może zwyczajnie postanowiliście sprawdzić, czy na pewno płacicie za to, co zapisane zostało w umowie?

Odpowiednim sposobem, aby wyjaśnić wszystkie wymienione wyżej problemy, jest tzw. speed test, czyli diagnoza Waszego połączenia z siecią Internet. Polega ona na tym, iż przez kilka-kilkadziesiąt sekund odpowiedni program imituje sytuację stuprocentowego użycia łącza, tak żeby sprawdzić, jakie osiągi ma możliwość uzyskać. Powinno się jednakże pamiętać o jednej najbardziej istotnej rzeczy. Otóż, w trakcie testu, gdy Wasze łącze jest moderowane, w tle nie powinien być uruchomiony żaden program, który korzysta z połączenia internetowego.

Wyłącznie wówczas bowiem sprawdzona prędkość pobierania będzie adekwatna do tego, w jaki sposób jest rzeczywiście. Co więcej, za radą takiego testu można także sprawdzić, jakim dysponujemy uploadem. Jest to wskaźnik, który pokazuje, z jaką szybkością wysyłamy pliki do sieci. Informacja ta może okazać się przydatna, kiedy pragniemy dowiedzieć się, ile czas zajmie nam, by „wgrać” atrakcyjny nas plik na jeden z serwisów hostingujących bądź wtedy, kiedy pragniemy podzielić się z kimś na przykład. naszym zdjęciem poprzez portale społecznościowe.

Prędkość internetu sprawdzić możemy na różnorodne sposoby. Wystarczy pobrać i zainstalować stosowny program na naszym dysku albo, co jest bardziej wygodne, skorzystać z jednego z wielu serwisów, które taką usługę oferują poprzez przeglądarkę.

Zobacz tutaj: prędkość internetu.