Jaki hosting wybrać pod instalację swojego bloga?

Blogi stały się niebywale popularną formą komunikacji w internecie. Praktycznie każdy, kto ma coś ciekawego do przekazania może dziś założyć własnego bloga i zamieszczać na nim treści, które uznaje za interesujące, warte pokazania i podzielenia się nimi z innymi. W teraźniejszych czasach nie trzeba posiadać właściwie jakiejkolwiek edukacji technicznej by móc rozpocząć pisać na własnym blogu, nie wymaga to także dużych nakładów finansowych. Świetnym rozwiązaniem jest wykupienie domeny z ciekawą nazwą, włąsnego miejsca na hostingu, przegranie tam plików przykładowo z instalacją CMS WordPress i można już rozpocząć przygodę z blogowaniem na idealnie nadającym się do tego celu sytemie CMS (z języka angielskiego – Content Management System).

Własny blog na hostingu opłacanym przez sms-a

Nie trzeba znać się na tworzeniu stron internetowych, nie ma konieczności płacić nikomu za zaprojektowanie i oprogramowanie strony www. Wystarczy poznać obsługę jednego z wielu darmowych, ogólnie dostępnych silników blogowych, jak przykładowo WordPress. Nie trzeba również nawet płacić przelewem za hosting, można swobodnie co miesiąc wysyłać sms z ustaloną kwotą która umożliwia wykorzystywanie hostingu. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku hostingów za sms jest blutu. Hosting za sms BLUTU oferuje cztery pakiety hostingowe. W prosty sposób możesz stworzyć własną stronę lub zainstalować gotowe skrypty stron przez panel DirectAdmin bez koniecnzości znajomości instalacji skrytpów i baz danych. Specjalny instalator wykona te czynności za Ciebie. Masz gwarancję że twoja strona leży na szybkim stabilnym serwerze i jest dobrze zabezpieczona.

Poza wspomnianego już WordPressa, swojego bloga można założyć między innymi na Bloggerze, specjalnym serwisie utrzymywanym przez Google. Podobne sposobów oferują także większe portale internetowe, w jaki sposób Onet, czy gazeta.pl. Obok CMS, czyli sytemu CMS (z ang. Content Management System), który pozwala na szybkie publikowanie i kontrolowanie treściami na naszym blogu czy stronie, oprogramowanie udostępniane przez te platformy umożliwia także dopasowanie wyglądu bloga do naszych wymagań, a wręcz na podłączenie do niego reklam, dzięki czemu możemy nie tylko założyć takiego bloga, ale nawet zacząć na nim zarabiać.

Nic więc dziwnego, że blogi zakładają dziś nie tylko fani nowych technologii, osoby o dużej edukacji technicznej, niemniej jednak również gospodynie domowe, posiadamy wychowujące dzieci, pasjonatki mody, wielbiciele kuchni czy miłośnicy zwierząt. Nowe blogi zakładają dziś dzieci, babcie, nastolatki. Furorę w sieci robią blogi modowe tworzone przeze mnietoletnie \”szafiarki\”, blogującym babciom blogi zakładają w znaczącej liczbie sytuacji wnuczki. Blogowanie stało się modne, stało się też formą wyjścia na świat, formą kontaktu z innymi. Każdy ma możliwość dziś zostać blogerem. Wystarczy chcieć.