Jaki materiał na podłogę?

Każdy, kto kiedyś budował, bądź teraz buduje własny dom, również prawie każdy fachowiec zajmujący się pracami wykończeniowymi, przyzna dobitnie, że wykończenie domu jest czynnikiem najważniejszym i niejako dopieszczającym, ale też najdroższym, przed zamieszkaniem w nim.

Same puste ściany, dosłownie z wylewkami i gładziami, nie stanowią pięknego wnętrza, nie sprawiają, że chce się w nich mieszkać. Dlatego na etapie budowania, planujemy i marzymy jak będzie wyglądało jego docelowe wykończenie. Zastanawiamy się czym pokryć ściany, jakie zrobić schody, jakie materiały zastosować na nasze podłogi, tak ażeby całość wnętrza komponowała się ze sobą, żeby wszystkie pomieszczenia wyglądały gustownie i elegancko.

Kiedy zastanawiamy się co położyć na świeżo wylanej wylewce, w sklepach znajdujemy takie produkty jak deska dębowa warstwowa, która traktowana jest jako jeden z twardszych, a co za tym idzie także solidniejszych materiałów na podłogi do domu. Tego typu podłogi dwuwarstwowe dają gwarancje wysokiej ścieralności, co jest priorytetowo istotne w salonie, kuchni, a wręcz w pokojach dziecięcych, gdzie tak w większości korzysta się z podłogi jako miejsca chodzenia, siedzenia, a wręcz leżenia.

Niedawno dość popularna stała się deska dębowa olejowana, jako produkt naturalny, ekologiczny i zdrowy do każdej osoby domu. Nie zależnie od tego czy decydujemy się na budowę małego domku, czy przygotowujemy remont i adaptację poddasza, wybór drewna jako materiału docelowego na podłogi a dosłownie inne powierzchnie, jest wyborem zdrowym i ekologicznym.

Więcej: deska dębowa dwuwarstwowa.