Kalkulator OC

Według obowiązujących w Polsce przepisów ruchu drogowego, właściwie każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi kupić ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest podstawowym koniecznością każdego kierowcy. To ubezpieczenie nie chroni was, ale wszystkie ofiary spowodowanych przez was kolizji , a ponadto wypadków drogowych.

Jeżeli już zostanie przyłapani na nieposiadaniu ubezpieczenia OC to czeka was bardzo wysoka grzywna. W dodatku będziecie musieli z własnych pieniędzy wypłacić dla ofiar wypadku drogowego odszkodowanie związane z rozstrojem zdrowia oraz dodatkowo uszkodzeniem samochodu. Jeżeli już będziecie mieli szczęście to cały kosztorys uda wam się zamknąć poniżej dwudziestu tysięcy złotych.

Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w rzeczywistości bardzo niskie składki. O ile zależy wam na zminimalizowaniu kosztów związanych z wykupieniem ubezpieczenia, to warto skorzystać z kalkulatora OC. Kalkulator OC pomoże wam wyszukać najniższą na polskim rynku składkę ubezpieczeniową dla waszego pojazdu mechanicznego. Na wysokość składki wpływa sporo czynników, dlatego najpierw czeka was wypełnienie bardzo długiej i szczegółowej ankiety. Na początku będziecie musieli udzielić informacji na temat waszego samochodu osobowego. Wiek samochodu , a oprócz tego jego model i wartość odgrywa ogromną rolę w wycenianiu składki ubezpieczenia OC. Następnie będziecie musieli wypełnić informacje dotyczące waszego stażu za kółkiem , a dodatkowo ile jeszcze osób będzie korzystało z waszego samochodu osobowego. Wszystkie wpisane osoby muszą również wpisać datę otrzymania prawa jazdy.

Sprawdź tutaj: ubezpieczenia OC.