/ by admin / Uncategorized / No Comments

Która szczoteczka do zębów dla kogo

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie również płytko osadzone nerwy, najlepszym wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie także nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, także musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca również może go posiadać mało. Fluor, który jeszcze ostatnio wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi , a dodatkowo nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru trzeba dostarczać. W takim przypadku niezbędne jest również stosowanie jedynie stonowanych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a ponadto z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobności powstawania małych stanów zapalnych, które w późniejszym czasie mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Mając na uwadze te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdym momencie indywidualnymi cechami.

Warto zobaczyć: Curaprox.

Dodaj komentarz