Kupię zadłużoną spółkę

Każdy przedsiębiorca chciałby, ażeby jego firma od początku działania przynosiła zyski, które pozwoliłyby na szybki zwrot inwestycji. Niestety, biznes rządzi się swoimi prawami i każda firma stawiana od podstaw musi przebrnąć przez 1szy okres trudności, jakim jest zdobywanie Klientów, kreowanie wizerunku itp.

Wielu przedsiębiorców myśli sobie kupię zadłużoną spółkę, postawię ją na nogi i będę mieć bezdyskusyjny biznes, który zacznie przynosić na prawdę bardzo duże dochody. Coś w tym pewnie jest, bo takie rozwiązanie funkcjonuje od dawna i posiada się całkowicie należycie.
Dziś skup zadłużonych spółek można napotkać coraz częściej. Trudno z dużą uwagą określić skąd takie zachowanie wynika, niemniej jednakże wydaje się to być dość irracjonalne, bo wszakże po co komuś zadłużona spółka, która ma możliwość finalnie pogrążyć nowego posiadacza? W większości przypadków zdarza się, że upadłość spółek nie jest w rzeczywistości powiązana z brakiem odbiorców. Kwestie mogą wynikać równie dobrze z nieprawidłowego zarządzania przez poprzedniego właściciela, czego rezultatem jest w bardzo wielu przypadkach złudne myślenie, że nie posiada sensu już o nic dłużej walczyć. To dość dziwne, bo zakładanie spółek raczej powinno leżeć w gestii osób przedsiębiorczych, które idealnie wiedzą jakimi prawami rządzi się taka forma prowadzenia działalności gospodarczej, jakie są obowiązki prezesa, wady, zalety, bariery, korzyści i trudności. Dziś jednakże biznes rządzi się zasadą kto ma pieniądze, ten posiada władzę. Młodzi ludzie inwestują bezwiednie pieniądze w swoje widzimisię, które w przyszłości okazują się dobrą pożywką dla rekinów biznesu.

Polecam: skup spółek z długami.