Kurs skałkowy to świetny sposób by zacząć przygodę z wspinaczką

Kurs wspinaczkowy to dobry sposób, by rozpocząć przygodę z wciągającym i wspaniałym, jakim jest alpinizm. Podczas takiego kursu poznajemy zasady asekuracji z roksów i heksów a więc zakładania własnych przelotów. Wspinamy się na trasach kilku wyciągowych. Szkolenie to przygotowuje do późniejszego bezpiecznego wspinania w górach i jest zgodne z zaleceniami Polskiego Związku Alpinizmu.

W programie znajduje się zapoznanie się ze sprzętem do zakładania własnej asekuracji, sposób rozmieszczenia sprzętu na uprzęży, nauka osadzania i asekurowania się na drogach wymagających własnej asekuracji,
wspinaczka na drogach jedno wyciągowych, budowanie stanowisk jednokierunkowych, nauka podchodzenia po linie przy pomocy węzłów samozaciskowych, sytuacje awaryjne, wyłapywanie lotów, wspinaczka na drogach wielo wyciągowych oraz pozostałe zagadnienia wspinaczkowe występujące w górach. Zapisz się na nasz kurs skałkowy. Odpowiednia wiedza pozwoli Ci uniknąć wielu problemów podczas wspinaczki a w sytuacjach awaryjnych może nawet ocalić życie.

Do przejścia szkolenia zapraszamy osoby które planują rozpocząć przygodę ze wspinaczką pod skrzydłami profesjonalego instruktora oraz te które mają już doświaczenie w wspinaczce lecz nie miały do tej pory możliwości odbyć profesjonalnego szkolenia skałkowego.

Szkoła wspinaczkowa Hardrock gwarantuje bezpieczny kursy skałkowy.