Larygolog

Jeżeli już masz trudności z oddychaniem, towarzyszą wszyscy nieustający katar , a oprócz tego nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, musisz udać się do lekarza, bowiem są to objawy skrzywienia przegrody nosowej, która nieleczona ma możliwość doprowadzić do groźnych powikłań związanych z zaleganiem wydzieliny. Laryngolog Szczecin przeprowadzi właściwe badanie i rozstrzygnie czy operacja jest konieczna.

Przegroda nosowa dzieli nos na pół. Sięga od jego czubka aż do gardła i ma mniej więcej 10 centymetrów długości. Stanowi swoiste rusztowanie dla tkanek miękkich znajdujących się wewnątrz narządu węchu. Jej skrzywienie może być spowodowane wadami wrodzonymi , a ponadto urazami mechanicznymi, powstałymi w trakcie zabawy. Przyczyną ma możliwość być też niewłaściwe odkształcenie się nosa w okresie niemowlęcym. Podczas porodu ponieważ narząd węchu jest silnie spłaszczony i w późniejszym okresie samoistnie powinien się wyprostować. Skrzywienie nie wpływa na wygląd twarzy, jest jednak bardzo uciążliwe, a operacja przegrody nosa Szczecin z dobrym skutkiem niweluje wszelkie niedogodności.

Innym dokuczliwych schorzeniem jest przewlekłe zapalenie zatok. Objawia się ono takimi dolegliwościami jak bóle głowy, które z w pewnych sytuacjach mogą się nasilać, obrzęk śluzówki, napady suchego kaszlu, a również chrapanie, oddychanie przez usta. Nieleczone ma możliwość doprowadzić do bezdechu. Można je leczyć za pomocą środków farmakologicznych albo przeprowadzając endoskopowe operacje zatok. Polega to na usunięciu chorych tkanek , a oprócz tego utworzeniu drożnego kanału, który łączyć będzie zatoki z jamą nosową.

Zobacz: laryngolog.