Obrót spółkami – sprzedam spółkę z o.o.

Sporo osób pewnie zastanawia się dlaczego w internetowych portalach ogłoszeniowych pojawia się całe mnóstwo ofert, których przedmiotem jest sprzedaż gotowych, zarejestrowanych spółek handlowych. Okazuje się, że korzyści płynące z takiego rozwiązania umieją być w całości spore.

Praktycznie w każdym znanym portalu z anonsami da się odkryć ogłoszenia typu sprzedam spółkę albo kupię firmę z historią. Jest to zagadnienie bardzo interesujące, bowiem w większości wypadków zainteresowaniem cieszą się nawet spółki zadłużone. Kupno gotowej i zarejestrowanej działalności gospodarczej wiąże się jednakże z szeregiem ułatwień i umożliwia zaoszczędzić całkiem niemało czasu i nerwów związanych z biurokratycznymi bataliami. Zwłaszcza popularne są firmy ze stolicy. Właściwie jest jednak, kiedy gotowa spółka warszawski adres ma już od lat, dzięki czemu ma możliwość legitymować się taką historią, która pozwoli na błyskawiczne zawieranie umów z największymi rynkowymi graczami, bowiem budzi wzmacnia ona wiarygodność w oczach tych nabywców. Jeżeli już chodzi o ceny takich operacji, chłopcy i dziewczęta tworzące firmy dla zarobku z pewnością właściwie na tym wychodzą. Nie jest jednakże to interes pewny, ponieważ jakby nie patrzeć – spółki nie są towarem jak prawie każdy inny. Trzeba pamiętać, że o ile chodzi o zarobkowe zakładanie spółek Warszawa jest do tego właściwym miejscem, gdyż jest to największy rynek w kraju.

Operacje te są w pełni legalne, a organy kontrolne państwa nie powinny zgłaszać tutaj żadnych wątpliwości. Grunt, żeby spółki sprzedawać osobom pewnym, nie budzącym podejrzeń.

Zobacz: spółka w postępowaniu administracyjnym.