Odszkodowania

Wypadki drogowe, przy pracy, nietypowe zdarzenia, w których zostaniemy poszkodowani, nigdy nie są sytuacjami oczekiwanymi. Niestety niekiedy się zdarzają i mogą nieść ze sobą przykre skutki. Ból, utrata zdrowia, konieczność długotrwałego leczenia i rehabilitacji, to najczęstsze z nich. O ile taka sytuacja nas spotkała, polecam zawalczyć o odszkodowanie.

Bez względu na to czy zostaniemy poszkodowani w zdarzeniu drogowym czy w innej sytuacji, w każdej chwili można walczyć o odszkodowanie i polecam to robić (renta powypadkowa). Odszkodowania zapewnić mogą pieniądze na konieczne leczenie i – choć w części – nagrodzić za doznane cierpienia. Jak starać się o takie odszkodowania? Teoretycznie to nietrudne. Wystarczy zgłosić się do właściwego zakładu ubezpieczeń i zażądać wypłaty odszkodowania (sprawdź: odszkodowania Kędzierzyn-Koźle). Owszem – zazwyczaj takie odszkodowanie ubezpieczyciel będzie chciał wypłacić, natomiast suma nie będzie zbyt wysoka. W takich wypadkach po prostu należy wystąpić do sądu.

Nie posiada znaczenia czy chodzi o wypadki przy pracy czy o wypadki drogowe, odszkodowanie przyznane przez sąd, w każdym momencie jest wyższe niż to, które proponuje ubezpieczyciel dobrowolne. Najlepiej to widać w przypadku odszkodowań za wypadki drogowe. Odszkodowania powypadkowe wywalczone w sądzie, są nawet kilkanaście razy wyższe od tych, które proponuje ubezpieczyciel. Jeśli zatem pragniemy dostać odszkodowanie, nie warto zbyt pochopnie podpisywać ugody, zgadzać się na propozycje ubezpieczyciela i pozbawiać się możliwości walki o wyższe pieniądze. Polecam walczyć o większe sumy. Przy dobrych argumentach, bez wątpienia da się je uzyskać.

Zobacz także: odszkodowania Malbork.