Ogradzanie posesji – ogrodzenia panelowe

Gdy już postawimy dom stajemy przed ważnym dylematem – jakie ogrodzenie sprawdzi się przez długie lata?

Nim przystąpimy do wyboru materiałów należy najpierw zastanowić się, jakie posiadamy oczekiwania w tym zakresie, a też jak dużym budżetem dysponujemy. Powinno się też pamiętać, że ogrodzenie powinno pasować  do budynku, który stoi na posesji. Do nowoczesnego bungalowu nie będzie pasować płot z kutych ozdobnych profili, a willa w stylu angielskim nie koniecznie skomponuje się z najbardziej prostą siatką.

Z punktu widzenia budżetu należy prześledzić, czy chcemy kompletne podwórko otoczyć ozdobnym ogrodzeniem, czy wyłącznie front posesji – ze względów ekonomicznych w naszym kraju popularniejsze jest to drugie rozwiązanie.

Front posesji ozdabia się kamiennymi albo betonowymi słupami, między którymi montuje się ozdobne profile. Częstokroć spotyka się również ogrodzenia z kamienia, a tylko bramy i furtki tworzy się z lżejszych materiałów.

Do otoczenia reszty posesji można wykorzystać  prostą siatkę rozpiętą między słupkami wbitymi w ziemię. Na podobnej zasadzie montuje się ogrodzenia panelowe, w których to profile umieszczane są między słupkami. Jest to rozwiązanie komfortowe i o kilka bardziej intuicyjne do zamontowania. Panele znajdziemy przykładowo w ofercie firmy „Ogrodzenia Jarex”.

Projektując ogrodzenie posesji warto być świadomym o dobraniu pasującej bramy i furtki – powinny się one komponować z otoczeniem. Powinno się też sprawdzić, czy jest możliwość zamontowania zamka, domofonu, czy innych akcesoriów, które zwiększą nasze bezpieczeństwo.

Zobacz tutaj: Ogrodzenia Szydłowiec.