Oprawa ślubu – biały dywan

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdej zakochanej pary. Do tego dnia robimy się przez długi czas, zauważając właściwie każdy element. Oprawa ślubu jest  niezwykle na prawdę ważna, ponieważ pozwala na zyskanie wyjątkowej, uroczystej atmosfery.

Młode Pary przywiązują dużą wagę nie tylko do własnego wyglądu, ale również do wyglądu otoczenia. Ogromne znaczenie posiada klimat, jaki uda się dostać w kościele. Najczęściej wybieramy kościół parafii jednego z przyszłych małżonków, ale Narzeczeni czasami decydują się na wyszukanie klimatycznego, małego kościółka w malowniczej miejscowości, albo okazałej, bogato zdobionej bazyliki. Niezależnie od rodzaju wybranej świątyni, powinno się ją ponadto udekorować. Oprócz dekoracji w formie kwiatów, należy zadbać o czerwony dywan ślubny, który nada dostojności chwili przemarszu Narzeczonych do ołtarza.

Dywan na ślub ma nie tylko ładne znaczenie, pełni także dodatkową funkcję ochronną dla białej sukni Pani Młodej. Kościoły mają zwykle kamienną posadzkę, po której dzień w dzień przechodzi dużo osób. Ułożenie dywanu na drodze, którą w kościele pokonuje Młoda Pani, umożliwi uniknąć zabrudzeń w dolnych partiach sukni , a oprócz tego na trenie.

Biały dywan z kolei to perfekcyjne rozwiązanie na ślub w plenerze. Pomoże zaznaczyć uroczysty charakter wydarzenia , a ponadto pięknie będzie współgrał z wizerunkiem Młodej Pary. Będzie także świetnym rekwizytem, który rozjaśni wizualnie zbyt ciemny kościół.

Dzień ślubu to jedyny taki dzień w życiu, dlatego należy zadbać nawet o najdrobniejsze elementy. W późniejszym czasie ma możliwość nie będziemy o wszystkim pamiętać, niemniej jednak oprawa wizualna ma również niebagatelne znaczenie dla obrazów, utrwalonych na ślubnej zdjęć, czy filmie z uroczystości.