Pomyśl przed weselem – zespół na wesele

Jednym z większych stresów przyszłych małżonków jest kwestia obietnice weselnikom dobrej, niezmąconej niczym zabawy. Dzień wesela ma być momentem radosnym, okraszonym muzyką i rozrywkami, dlatego decyzje o jego kulturalnej oprawie podejmuje się z dużym wyprzedzeniem. To, na jaki zespół weselny zdecyduje się para, może zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Na szczęście usługi tego typu są tak różnorakie, że właściwie każdy powinien bez kłopotu odkryć odpowiednią kapelę.

Czasy, kiedy ślubny repertuar dominowały utwory disco-polo minęły już dawno, a na rynku funkcjonuje bardzo wiele składów oferujących frajdę „wyższych lotów”. Zespół na wesele, który grać będzie standardy jazzu, rock&rolla czy polskiego rocka to też wyjście uniwersalne, pozwalające wyszaleć się osobom z różnorakich pokoleń i o zróżnicowanych gustach. Świetnym i oryginalnym pomysłem jest wprowadzenie na weselne przyjęcie elementów regionalnych. Przyśpiewki góralskie, skoczne mazurki, dostojne polonezy urozmaicą oprawę muzyczną, a przy okazji przypomną o bogatej historii rodzimej kultury ludowej.

Gdy wśród zaproszonych gości ulokowana jest spora grupa młodych ludzi, można również pomyśleć aby, zespół muzyczny dzielił się pracą z DJ-em, puszczającym z płyt najnowsze, chwytliwe kawałki.

Według internetowych źródeł o rezerwację konkretnej grupy postarać się należy wręcz kilka miesięcy przed ślubem. Zanim dojdzie do podpisania umowy i przekazania zadatku, polecam poprosić kapelę o „próbkę możliwości” lub chociaż udostępnienie spisu możliwych do utworzenia utworów. Powinno się pamiętać, aby doprecyzować również sprawy związane z wyżywieniem i transportem członków zespołu. Nieocenioną radą w sytuacji dylematów okazują się (w jaki sposób w każdej sytuacji) internetowe fora, gdzie pełno jest opinii dotyczących weselnych bandów, wodzirejów i muzykantów.

Sprawdź: zespół muzyczny Inowrocław.