/ by admin / Uncategorized / No Comments

Pozycjonowanie małej strony firmowej

Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent użytkowników internetu na całkowitym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają jedynie strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy wyników poszukiwania. Dlatego tak ważne jest, żeby i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, polecam poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to proste zadanie, to najczęściej zlecamy je specjalistom w tej kategorii i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, gruntownie sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi umieszczone informacji i implementację do nich słów priorytetowych. Skontrolują także, czy są one kompatybilne ze wszystkimi bieżącymi założeniami Google, co posiada największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt umożliwia zaplanować dalsze działania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Dalszym etapem, korzystającym na 100 procent z rezultatów audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości informacji stosownie nasyconych z dokładnością dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając też wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią towarów. Proces pozycjonowania obejmuje również sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika lub zdjęcia. Ten 1szy powinien w każdej sytuacji być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na funkcjonalność, grafikę zaś świetnie jest skompresować, niewątpliwie bez utraty jej jakości. Koniecznie trzeba zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co ma szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Więcej informacji: pozycjonowanie stron Częstochowa.

Dodaj komentarz