Promocja w internecie – google adwords

W dobie internetu, w dobie prowadzenia weń biznesu, reklama jest rzeczą niezwykle istotną. Każdy prowadzący przedsiębiorstwo oczywiście wie, w jaki sposób na prawdę ważna jest reklama, a raczej jej skuteczność.

Myśląc o reklamach, za każdym razem mam przed oczami widok z któregoś filmu, przedstawiającego Times Square i milionem reklam na tej ulicy – paskudztwo. Wszyscy ludzie coraz w większości zwracają uwagę na zaśmiecenie przestrzeni publicznej reklamami, billboardami i innymi podobnymi. Myśląc o reklamie w sieci, ten wcześniejszy Times Square w moim umyśle ulega zmniejszeniu i zmodyfikowaniu w witrynę internetową, pełną bannerów, pop-upów, reklam we flash, z automatycznym odtwarzaniem i innymi, zbędnymi wodotryskami. Widząc tyle reklam prawie każdy użytkownik sieci Internet przestaje zwracać na to uwagę, a wszelkie próby wywołania reakcji skutkują instalacją odpowiedniego oprogramowania, które zablokuje reklamy i ułatwi życie użytkownikowi. Skuteczność tego typu reklam? 0, może 1, może 5 procent, raczej nie więcej.

Dlatego także właściwie każdy, kto chce tworzyć własną pozycję w internecie, ściągać nowych klientów, zainteresować swoją ofertą, nie powinien być nachalny. Wyszukuję w google producenta drzwi? Wyskakuje kilkaset linków, jednak na samej górze znajdziemy linki sponsorowane, które też klikam, bo odnoszą się do moich poszukiwań.

Zaprezentowany powyżej scenariusz obrazuje działanie Wyszukiwarkę Adwords – narzędzie nienachalne, przyjemne i zwykłe w użytkowaniu, skuteczniejsze od reklam wyświetlanych na stronach. Adwords pozwoli każdej firmie rozwinąć się, uzyskać nowych klientów, a także wyrobić opinię o „firmie, która nie wwala spersonalizowanych reklam wszędzie gdzie się da”.

Sprawdź: adwords gdynia.