Przenosimy się do Norwegii

Emigracja zarobkowa jest bardzo popularna w gronie Polaków. Za granicą nadal jeszcze w wielu wypadkach łatwiej o dobrą, satysfakcjonującą pracę dającą godziwe zarobki niż we własnym państwie. Dlatego – pomimo że emigracja w znaczącej liczbie sytuacji wiąże się z długą rozłąką z familią i częściej ma jeszcze inne przykre konsekwencje – Polscy obywatele w większości wypadków decydują się na wyjazd.

W poprzednich dekadach najpopularniejsze były wyjazdy do Niemiec (tam pracowali głównie mężczyźni, głównie w biznesie budowlanej), a też Francji czy Niderlandów (potrzebowano tam siły roboczej do pracy w rolnictwie: przy winobraniu, zbiorach szparagów czy truskawek) , a oprócz tego we Włoszech (wyjeżdżały tam głównie kobiety, które znajdowały zatrudnienie opiekując się dziećmi i osobami starszymi, a również sprzątając domy) (dziś to m.in. Norwegia faktura Norwegia). Po otwarciu rynków pracy w Unii Europejskiej Polacy masowo zaczęli wyjeżdżać do Wielkiej| Brytanii. Zajmują się tam pracą w biznesie gastronomicznej (restauracje, bary itd), a też w biznesie hotelarskiej i wielu, wielu innych dziedzinach.

Z kolei najpopularniejszym zadaniem emigracji pomiędzy państw spoza Unii Europejskiej jest Norwegia. Polacy w znaczącej liczbie sytuacji chcą tam prowadzić własną działalność gospodarczą, ponieważ podatki w Norwegii i faktury w Norwegii (ogólnie – cała otoczka prowadzenia firmy) są kategorycznie bardziej przejrzyste i oparte na prostszych zasadach niż w Polsce (warto zobaczyć: Norwegia firma). Dlatego zamiast cały czas zastanawiać się w jaki sposób założyć firmę w Norwegii, należy zacząć działać, bo jest to de facto zwyczajne do zaprojektowania i przynoszące duże zyski zajęcie.

Więcej informacji: Norweska firma.