Przepisy na zapiekankę – zapiekanka ziemniaczana

Częściej poszukujemy pomysłu na właściwy i pożywny obiad. Kiedy nie dysponujemy dużą ilością czasu, należy, ażeby przepis był łatwy i dość szybki w przygotowaniu. Powinno się pamiętać, że istnieje parę receptur na dania, które jesteśmy w stanie wyprodukować w niemal ekspresowym tempie. Dzięki nim żadna niezapowiedziana wizyta gości w naszym domu nie będzie już dylematem!

Jednym z takich dań jest zapiekanka makaronowa. Do jej utworzenia potrzebujemy jedynie swojego ulubionego rodzaju makaronu, warzyw, które będą nam pasować (mogą być to zarówno brokuły, w jaki sposób i soczyste pomidory) oraz gęstego sosu (np pomidorowego) i przypraw (sól, pieprz, zioła prowansalskie). Gotowe składniki umieszcza się w naczyniu żaroodpornym i wkłada na mniej więcej dwadzieścia minut do nagrzanego piekarnika. Czekamy, aż zapiekanka nabierze koloru, a wszystkie składniki przygrzeją się. Prawda, że łatwe?

Polecam również pamiętać, że istnieje w rzeczywistości dużo rodzajów zapiekanek. Dobrymi pomysłami będą też zapiekanka ryżowa albo zapiekanka ziemniaczana. Tworzy się je na tej samej zasadzie, co danie z makaronem, zmieniając wyłącznie główny składnik.

Zapiekankę można przygotować na ostro, dodając ciut chilli lub większej ilości pieprzu, lub z sosem łagodnym, co oczywiście ucieszy dzieci.

Taka potrawa nie jest ciężkostrawna. Jest bardzo pożywna i możemy mieć gwarancję, że umieszczamy w naczyniu jedynie te składniki, które kojarzymy i które nam niesłychanie smakują.

Zapiekanki są rewelacyjne zarówno na zimę, jak i na lato. Będą podobać się Ci!

Zobacz: zapiekanka ryżowa.