Raportowanie ESG – komu zlecić?

Prowadzenie firmy wiąże się z wprowadzeniem strategii zrównoważonego rozwoju, czyli CSR. Powinno się pamiętać natomiast o tym, że jest to zadanie, które wymaga wiedzy, doświadczenia, jak również operowania odpowiednimi narzędziami, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy w ramach usług oferują między innymi wyraportowanie ESG.
Strategie zrównoważonego rozwoju – co trzeba wiedzieć?
Trzeba zacząć od tego, że działania tj. raportowanie niefinansowe wykonywane jest w głównej mierze na potrzeby inwestorów, jak również rynku kapitałowego.

Jest to działanie, które dotyczy w głównej mierze raportów zintegrowanych, w których używa się różnorodne standardy sprawozdawczości, a zatem np ESG, CSR. Bez wątpienia do przygotowania takich rzetelnych raportów potrzebna jest gruntowna wiedza w tym zakresie, ale również bardzo duże doświadczenie. Warto więc korzystać z usług specjalistów, którzy mają na swoim koncie sporo wytworzonych raportów, które prócz tego były doceniane przez ekspertów. Dzięki temu zyskamy pewność, że sprawozdanie dotyczący naszej firmy czy jej działalności będzie przygotowany w fachowy sposób i wynikną z tego konkretne korzyści. Jeżeli już mówimy o strategii CSR, to nie można pominąć działań takich jak raportowanie ESG. To raportowanie oparte jest na informacji finansowej, jest między innymi dla inwestorów. W ramach usług fachowcy z tej dziedziny oferują nie tylko i wyłącznie raportowanie, jak też strategie zrównoważonego rozwoju, ale również warsztaty szkoleniowe i dialogowe, które usprawniają działanie firmy w tym aspekcie.

Zobacz: raportowanie niefinansowe.