Rasowe koty 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż są naprawdę urocze oraz pięknie potrafią umilić dzień dla nas i naszych dzieci. Jeżeli od wielu lat marzyliście o zakupieniu swojego, norweskiego kotka, to zdecydowanie ma co jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są na nieszczęście dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to wręcz kilku tysięcy złotych. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż uzależniony jest od rasy oraz dodatkowo od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest bardzo ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy realnie sporo, dlatego zdecydowanie ma co z uwagą sprawdzić hodowlę, z której macie intencja adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to przecież wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się odpowiednio przy waszym dziecku. Warto również zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy de fakto ogromne pieniądze i warto wnikliwie sprawdzić jego dokumenty. Jeżeli już zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o przedstawienie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Sprawdź: koty norweskie leśne.