Schorzenia kolan

Wypadki drogowe są bardzo częste. Wynika to nie wyłącznie z tego, że po drogach jeździ coraz większa liczba samochodów, niemniej jednak i z tego, że wielu ludzi jest niewystarczająco ostrożnych. W takich sytuacjach nie bardzo trudno o stłuczkę czy solidną kolizję. W ichniejszym wyniku bardzo w zdecydowanej większości przypadków dochodzi do tak bardzo istotnych urazów, że ichniejszym wyleczenie wymaga czasu i jest trudne. Takimi są wszelkiego rodzaju uszkodzenia układu kostno ruchowego.

W czasie takich wypadków drogowych w wielu sytuacjach spotyka się takie urazy, których priorytetową formą leczenia jest operacja kolana albo innego stawu. Nie są to zabiegi zwykłe i nie w każdym momencie muszą się udać. Do ichniejszym przeprowadzeni konieczny jest te bardzo dobry lekarz.
Tylko chirurg ortopeda z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie taka operację przeprowadzić. Nie w każdym szpitalu taki chirurg pracuje, dlatego w większości przypadków osoby z takimi urazami są lokowane w szpitalach rozrzuconych po zupełnym kraju. Umieszcza się je takich placówkach, gdzie operacja kolana zostanie przeprowadzona jak najszybciej, bo czas ma tutaj ogromna znaczenie. Nie chodzi tylko o ból, jaki towarzyszy osobie, która doznała urazu. Chodzi także o to, żeby powstałe zmiany nie zaczęły się zabliźniać w takiej formie, w jakiej są po wypadku. Operacja kolana nie jest łatwa i zwykle trwa kilka godzin. Po niej chory długo dochodzi do siebie. Konieczna jest też dopasowana rehabilitacja. Może ona zająć klika miesięcy, a nawet rok. Wszystko zależy od tego, jak do rehabilitacji podejdzie chory i jak zaangażuje się w nią rehabilitant. Tak czy zupełnie inaczej, jeśli operacja się uda, powrót do zdrowia jest możliwy.

Więcej informacji: operacja kolana.