Spółki – prezes odpowiedzialnośc

Ostatnimi czasy w sieci można odnaleźć prawdziwe zatrzęsienie ogłoszeń, w których oferuje się sprzedaż, kupno albo przejęcie zadłużonych przedsiębiorstw. Nie każdy wie co tak faktycznie kryje się za takimi transakcjami oraz jakie motywy kierują osobami biorącymi w tym udział.

Powinno się na wstępnie podkreślić, iż o ile ktoś wystawia anons typu kupię zadłużoną spółkę to nie znaczy to w tej samej chwili, że ma on nie do końca legalne zamiary. Niestety większości osób przejmowanie cudzych długów kojarzy się jedynie i wyłącznie z chęcią przeprowadzenia tzw. przekrętu finansowego. Rzecz jasna działania takie mogą wydawać się mało etyczne, natomiast w biznesie nie ma miejsca na takie problemy, o ile wszystko jest kompatybilne z prawem. Przechodząc więc do konkretów, zadłużone spółki kupuje się dla paru celów, jednak co ciekawe w takich umowach, to sprzedający płaci kupującemu za kupienie jego długów, ponieważ pozbywa się ichniejszym w zdecydowanie niższej cenie niż wynoszą jego wierzytelności. Misją przejęcia zadłużonej firmy ma możliwość być na przykład. pozyskanie gotowej spółki z.o.o., która w tej samej chwili ma możliwość działać. Pozwala na na oszczędności tymczasowe i finansowe, gdy zadłużenie jest niewielkie. Czasem również zadłużone przedsiębiorstwo posiada niezbędne komuś koncesje i pozwolenia, które są nieproste do uzyskania albo zajmuje to bardzo dużo czasu. Nie da się również ukryć, że kupno długów pozwala na stworzenie fikcyjnych kosztów i zapłacenie niższego podatku.

Jeżeli już ktoś więc składa propozycję pod tytułem przejmę zadłużoną spółkę, robi on właścicielowi takiej firmy wielką przysługę, gdyż zmywa z niego wszelką odpowiedzialność za jego należności.

Więcej: spółki kupię przejmę.