Spółki – skup zadłużonych spółek

Spółka z.o.o. i długi

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, głównie ze względu na to, że ten rodzaj osoby prawnej regulowanej przez kodeks handlowy posiada niski kapitał zakładowy niezbędny do rejestracji i prowadzenia, a wynosi on minimum 5000 zł, a również prowadzenie spółki z.o.o podwyższa status przedsiębiorcy jako partnera biznesowego. Dodatkowym atutem wiążącym się z prowadzeniem i działalnością spółki z.o.o jest brak konieczności opłacania składek ZUS przy więcej niż jednym wspólniku. Pomimo wielu zalet spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to również obowiązki i zagrożenia.

Długi w spółce z.o.o.

Pomimo że spółka zoo jest odpowiedzialna za własne zobowiązania do wysokości kapitału, to jednakże trzeba wspomnieć, że bez ograniczeń odpowiada zarząd, jeżeli już należycie wcześnie nie złoży się wniosków o upadłość spółki. Jednak zadłużony podmiot można również sprzedać firmom które, pomogą spłacić zobowiązania, a też wyjść z kłopotów majątkowych. W sieci jest bardzo wiele ogłoszeń o treści kupię zadłużoną spółkę, nie wszystkie z nich są jednak legalne.

Uwaga na oszustów

Kilka firm prowadzących skup spolek funkcjonuje legalnie i w ramach przepisów obowiązujących w Polsce, restrukturyzując kupione spółki, spłacając ich zobowiązania i stosując je w własnej działalności, to jednakże na rynku funkcjonują oszuści, którzy niezgodnie z przepisami narażają zbywcę zadłużonego podmiotu na odpowiedzialność karną. Osoba która, mówi: chętnie sprzedam zadłużoną spółkę z.o.o. musi uważać, ażeby nie natrafić na oszustów i z wyczuciem wybrać odpowiedni podmiot, który pomoże wyjść z kłopotów inwestycyjnych.

Chociaż kryzys doświadczył wielu przedsiębiorców, wprowadzając kilka firm w długi, to spółka z.o.o. nadal jest jedną z najlepszych form prowadzenia działalności w Polsce i do tego stosunkowo stateczną.

Sprawdź: sprzedam udziały w spółce z o.o.