Sprzedam spółkę

Fajnie być prezesem, posiadać spore pieniądze, podróżować luksusowymi samochodami, spędzać wczasy na Seszelach. Taki krótki kolokwialny wstęp pokazuje nam jaki tryb życia mogą prowadzić zamożni ludzie.

Błędnym jest jednakże wrogie myślenie, że te pieniądze przychodzą znikąd, że odpowiedzialność prezesa kończy się tam, gdzie zaczyna się kadra kierownicza i zarządzająca. Mało osób jest w stanie sobie wyobrazić intuicyjnąprostą prawdę – to nie kierownicy, dyrektorzy i zarządzający biorą odpowiedzialność za ludzi i zobowiązania firmy jedynie właściciel.
Te wszystkie spore pieniądze, które zarabia oraz dodatkowo obrót udziałami, który daje możliwość na pozyskanie płynności finansowej nie są za nic. Prezes nie wyłącznie inwestuje własne pieniądze, ale również boryka się z kilkoma rozterkami i trudnościami a tych dzisiejszy rynek biznesowy stawia przed pozornymi rekinami biznesu na prawdę wiele. Coraz częściej można słyszeć, że kolejny prezes ogłasza upadłość spółek, bowiem powinno się pamiętać o tym, że duża firma generuje nie wyłącznie spore zyski, niemniej jednak również spore koszty a finalnie bilans zysków i strat nie rysuje się aż tak bardzo dobrze jak można to zaobserwować z boku. W rzeczywistości, prezesi, kierownicy, dyrektorzy i fachowcy zarabiają zwykle bardzo duże pieniądze. Może nie aż takie, by rokrocznie wypoczywać na Seszelach, ale jednakże wystarczające do prowadzenia godnego życia. Jednakże nic nie jest za free. Nierzadko się wygrywa, w pewnych przypadkach przegrywa i gdyby nie to, to skup spolek z dlugami nie miałby prawa bytu na rynku, bo żaden prezes nie sprzedałby świetnie prosperującej firmy, którą budował od podstaw.

Źródło informacji: sprzedam gotowa spolke.