Strona internetowa o Magdzie Beucher

Magda Beucher, od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie światem artystycznym ucząc się aktorstwa, gry na fortepianie, tańca , a dodatkowo śpiewu.

Jest absolwentką Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Accademia d’arte Lirica di Osimo we Włoszech. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobyła na studiach, uczestnicząc w licznych projektach akademickich.

Własne kwalifikacji doskonaliła na kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Warszawa, Duszniki-Zdrój, Sopot, Nowy Jork, Paryż, Graz, Rzym), gdzie miała okazję pracować z gwiazdami, takimi jak William Matteuzzi, Ala Simoni, Anna Vandi, Raina Kabaivanska, Lella Cuberli, Vincenzo DeVivo, Teresa Żylis-Gara.

W 2013 roku debiutowała partią Lucii w niezależnym projekcie operowym (Britten Gwałt na Lukrecji), który spotkał się ze wpaniałym przyjęciem publiczności i doczekał się wznowienia na scenie Teatru Narodowego w Miszkolc na Węgrzech. W sezonie 2014 kreowała partię Sandmana (Humperdinck Jaś i Magosia) w Teatro La Nuova Fenice (Osimo, Włochy), a w 2015 roku wzięła udział w wystawianej tam Carmen Bizeta.

W 2014 roku Magda Beucher zajęła drugie miejsce na 11. Międzynarodowym Konkursie Muzyki w Pesaro we Włoszech (\Citta\ di Pesaro\). W 2015 roku debiutowała jako solistka w Teatro dell’Opera di Roma w operze Piotra Czajkowskiego Dama Pikowa (jako Masza) pod batutą maestro Jamesa Conlona z Los Angeles Opera. W tym samym roku wzięła udział w uroczystej Gali Operowej Christiny Muti w Maiolati Spontini , a dodatkowo debiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w partii Marzenki w operze Sprzedana narzeczona Smetany w wersji dla dzieci.

W roku 2016 wzięła udział w koncertowych wykonaniach oper Manon Masseneta (jako Manon) , a oprócz tego Faust Gounoda (jako Małgorzata) w Teatro La Nuova Fenice w Osimo. Wcieliła się również w postać Isabelli w operze Re Enzo Respighi’ego podczas Maiolati Spotini Festival w Jesi (Włochy).

Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie.

W swoim repertuarze ma kilkanaście partii operowych i oratoryjnych , a dodatkowo szeroki wachlarz arii, duetów , a dodatkowo pieśni. Prowadzi ożywioną działalność koncertową we Włoszech, Niemczech, Chinach (z kwartetem wokalnym Opera Team), USA, Szwajcarii i Francji.

Zanim rozpoczęła studia muzyczne, ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.Włada biegle pięcioma językami.