Świat gier

Nudzisz się? Masz krótką przerwę w pracy albo potrzebujesz chwili relaksu w czasie nauki do egzaminu? Gry przeglądarkowe są dla ciebie. Część z nich, oparta jest na zasadzie PvC, czyli Player versus computer – te gry nie zajmą wszyscy kilka czasu. Do tej kategorii zaliczamy znacząca większość łatwych flaszówek, czy gier opartych na silniku JavaScript, które możemy wyszukać na wszystkich popularnych wortalach poświęconych grom przeglądarkowym.
Natomiast najlepsze gry przeglądarkowe zajmują nieco więcej czasu – te w znaczącej liczbie sytuacji polecane należą do gatunku MMO (czyli Massive Multiplayer Online) i są oparte o zasadę PvP, czyli Player versus Player. Do tych gier zaliczymy wszystkie fabularyzowane gry przeglądarkowe, w których możemy grać wspólnie z graczami z całego świata – gry mmo. Takie gry maja tendencję do zabierania w całości sporej ilości czasu – świat gry jest w znaczącej liczbie sytuacji na tyle kompleksowy, że bez problemu można się w nim na ciut zgubić. Doskonałym przykładem może być inspirowana Władcą Pierścieni gra Lord of the rings online (LOTRO) – cały czas rozbudowywany świat stwarza, że gracze spędzają kilka godzin, wędrując po mapie i podróżując ścieżkami znanymi z książek i filmów.
W zdecydowanej większości przypadków polecane gry MMO to World of Warcraft, wspomniany już Lord of the rings on-line, Aura Kingdom, Anarchy W Internecie czy World of Tanks (, a oprócz tego pozostałe produkty oferowane przez Wargaming) – zobacz tutaj: gry przeglądarkowe). Co ważne, znacząca większość z owych gier, choćby częściowo, jest oparta o model F2P (darmo to play), co oznacza, że można w nie zagrać w całości za free.

Więcej: gry przez przeglądarke.