/ by admin / Uncategorized / No Comments

Tani program do JPK

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Ostatnimi czasy na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było naprawdę głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim przedsiębiorstwie. Prawidłowe rozliczanie faktur jest nieprawdopodobnie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może produkować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak ogromnej skali bardzo łatwo jest się pomylić, ale ten błąd może kosztować waszą firmę dosłownie kilka tyś. pln. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo łatwy sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK w sposób automatyczny rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest szalenie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy tylko zeskanować dokument. Na tej podstawie zostanie szczegółowo rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie pieniądze dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego skryptu do rozliczania faktur, to z całą pewnością warto w końcu zainwestować w niego własne środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt dużym wydatkiem, a w znacznym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Zobacz również: program JPK.

Dodaj komentarz