W jaki sposób warto aktywnie spędzić czas wolny z przyjaciółmi?

PaintballPaintball to naturalnie dobrze znana forma aktywnego spędzania czasu, dostępna dla osób praktycznie w każdym wieku i uprawiana na rozległą skalę. Popularne są wyjazdy firmowe na paintball które pełnią rolę spotkań wzmacniających więzi między pracownikami, , a oprócz tego standardowo wypady z znajomymi aby aktywnie spędzić czas.

Jest to wieloosobowa gra strategiczna, opierająca się na zmaganiach drużyn, które strzelają do siebie z bezpiecznych markerów z amunicją zawierającą farbę. Ten aktywny wypoczynek w duchu sportowej rywalizacji świetnie wpływa na podejście pracowników do codziennych zmagań , a dodatkowo daje możliwość współpracy w niekonwencjonalnym otoczeniu. Buduje w ten sposób nić porozumienia między biorącymi udział w zabawie osobami, pomaga w rozwoju sprawności umysłowej, wzmaga zdolność logicznego myślenia i strategii.

W szczególności znanym i popularnym rodzajem paintballu jest tzw. paintball leśny (albo terenowy). Zabawa odbywa się w fachowo przygotowanym terenie, ze strategicznymi budynkami, zaroślami, a wręcz niewielkimi wodnymi akwenami. W zależności od zaleceń i nadziei uczestników, można rozgrywać kilka różnorodnych scenariuszy gry, w jaki sposób na przykład. zdobywanie bazy albo flagi przeciwnika, obrona prezydenta, akcja ratunkowa, pojedynek czy zwyczajnie gra bez wyraźnej linii scenariusza, polegająca przede wszystkim na wyeliminowaniu wszystkich członków drużyny przeciwnej. Warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt w jaki sposób tanie pistolety na kulki bo w jaki sposób dobrze wiemy osprzęt, refleks i dobre oko to podstawa. Uczestnikom zabawy, którzy nie mają własnego zaplecza, zapewniony jest specjalistyczny sprzęt, w skład którego wchodzą: marker z żelowymi kulkami, wypełnionymi kolorowym barwnikiem spożywczym, maska ochraniająca twarz oraz dodatkowo strój na wzór munduru w kolorze moro. Przed przystąpieniem do gry w terenie, wszyscy przechodzą krótkie szkolenie, w czasie którego informowani są o zasadach panujących na polu, a też o ogólnych zasadach bezpieczeństwa gry.
Dodatkowym atutem tej formy wyjazdów integracyjnych jest jego szeroka przystępność, dzięki czemu nie należy organizować wielodniowych wypadów. Ponadto dzięki doskonałemu zrealizowaniu terenów oraz dodatkowo sposobów świetnej zabawy w trakcie aktywności ruchowej, paintball na stałe wszedł do ofert firm realizujących imprezy i wyjazdy integracyjne.