W jakim celu należy wykonywać lub zakupić katalogowanie swojej strony internetowej?

Prawie każdy posiadający własną stronę w internecie docenia ilość wejść na jego portal , a dodatkowo jej rozpoznawalność. W sumie chodzi wszak o dotarcie do możliwie dużej ilości potencjalnych Klientów. Ażeby portal miał jakiś sens bytu trzeba postarać się zapewnić mu jak największy ruch odwiedzin, do czego z kolei prowadzi właściwe rozreklamowanie strony.

Zdobycie pierwszych miejsc w wyszukiwarce internetowej nie powinno się do łatwych czynności reklamowych. Za emitowanie strony na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych są odpowiedzialne złożone algorytmy wyszukiwarek , a dodatkowo cyfra skierowanych odnośników do mojej strony.

Jednym z elementów pozycjonowania jest dodanie strony do jak największej liczby katalogów które posłużą w następnej części pozycjonowania.
Efektywne pozycjonowanie wymaga w tym momencie coraz większych nakładów pracy umysłowej. W większości sytuacji, nie wystarcza już prosta optymalizacja skryptu i łatwe katalogowanie.
Dodawanie wpisów do różnych katalogów jest jedną z wielu sposobów pozycjonowania która daje znaczną możliwość zwiększenia ilości linków do naszej strony, ponieważ raczej nawet jedna osoba nie jest w stanie stwierdzić ile katalogów stron znajduje się w tej chwili w internecie.

Katalogów w sieci jest bez liku dlatego bardzo łatwo można podnieść własną witrynę, bez wątpienia jedną z bardziej istotnych rzeczy jest ranking katalogów w wyszukiwarce, czym większy PR katalogów tym nasza strona prężniej będzie się rozwijać, a cyfra odsłon zapewne wzrośnie bardzo szybko. Musimy pamiętać, że oprócz ilości katalogów do których dodamy stronę trzeba zadbać o porządne opisy które będą stanowiły bardzo istotną część naszego wpisu w katalogu i to aktualnie na niego zwracać uwagę będą konsumenci.

Jakie cechy pozwolą na odróżnienie mocnego katalogu od kiepskiego? Zacznijmy od wieku – im bardziej wiekowy katalog, tym z reguły posiada wyższy TrustRank a także jest porządniej podlinkowany. Niekoniecznie trzeba oprócz tego spoglądać na wskaźnik PR, który stracił już swoje praktyczne wykorzystanie, jednak wysoki PR przenigdy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Idea pozycjonowania poprzez katalogowanie stron opiera się na ” oszukaniu ” crawlera Google w ten metodę, aby podpowiedzieć automatowi to, że dana strona staje się coraz bardziej znana i popularna pośród użytkowników sieci Internet.

Wartościowa strona musi mieć równie wartościową reklamę w tym przypadku chodzi nam o efektywne pozycjonowanie a konkretnie katalogowanie. Prowadzę własne strony i od niedawna postanowiłem założyć swój katalog. Chciałem w ten sposób tworzyć niejako swoje zaplecze pubudzających ciekawość i wartościowych stron. Pomysł okazał się skuteczny, gdyż mężczyźni i kobiety dokonujące wpisów, przedstawiają mi nie raz bardzo ciekawe strony, które nie tylko akceptuję ale też przeglądam ich zawartość. Takich stron pewnie bym prędko nie znalazł, gdyż zaczynają one dopiero karierę w internecie.

Najlepszymi linkami są linki pochodzące z naszego zaplecza pozycjonerskiego. Znaczy to, że najlepiej wyprodukować własne dodatkowe strony na różnych domenach, tematycznie powiązanych ze stroną pozycjonowaną. Na zaprojektowanych stronach zapleczowych umieszczamy linki do naszego głównego serwisu. Jest to czasochłonne zajęcie, ale zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich wymienionych możliwości zdobywania linków.