W świecie aplikacji na telefony, tablety i inne urządzenia

Z biegiem lat, przybywa nam rozrywek. Metod spędzania wolnego czasu, co w wielu przypadkach nie przekłada się wcale na naszą sprawność fizyczną. Badania w tej kwestii są zatrważające, niemal dziewięciu na dziesięciu nastolatków gra na co dzień w gry na swój tablet, telefon czy również w gry komputerowe. Zmienia się fabuła, zmienia grafika, jednak co ciekawe – jedno w tym wszystkim jest zadziwiające, wzrasta cyfra zwykłych gier zręcznościowych, co zdaje się być powrotem do korzeni.

Gry typu Crusader Quest, platformówki, które w znaczącej liczbie przypadków w schemacie 2D dostarczają nam rozrywki. Zdawałoby się, że jest to wymarły gatunek przygody dla najmniejszych użytkowników dzieł technologii. Należy przy naszych rozważaniach wziąć pod uwagę kilka faktów, grafika na przestrzeni lat zmieniła się nie do poznania, powstały nowe sprzęty, nowe kontrolery do gier i nowe silniki graficzne. W czym więc tkwi fenomen popularnych gierek rodem z czasów Mario?

Sekret podobno tkwi w intuicyjności. Nie należy w takich grach wiele myśleć, nie jest koniecznym bycie na bieżąco z fabułą takiego tytułu, a dodatkowo – ta zazwyczaj nie istnieje. Np w Mario chodziło o uratowanie pięknej księżniczki. Czy ktoś pamięta coś jeszcze? Niekoniecznie. Zadziwiający jest zatem fakt wzrostu liczb zapytań o oszustwa poprawiające daną grę. Crusader Quest Hack czy także inne wspomagacze mają na celu poprawę niektórych aspektów mojej gry. Po co przejmować się o zbroję? Po co zwracać uwagę na liczbę żyć i skończyć grę w właściwym momencie? Ludzkość od lat idzie prostą ścieżką i wybiera opcje najbezpieczniejsze, istnienie popularnych ,,haksów” więc jest niemniej niewątpliwe przez najbliższe dziesięć czy również sto lat…