Wellness sposobem na dobre samopoczucie – filozofia życia

Życie i zdrowie człowieka jest znacząco zależne od niego samego. Niestety wszyscy ludzie w wielu wypadkach o tym zapominają, a potem narzekają na zły stan zdrowia i stany depresyjne. Tymczasem już w XX wieku powstała filozofia, która może być swoistym lekiem na dylematy współczesnego człowieka. Mam na koncepcji filozofię życia wellness.

Szkoła ta szczególny nacisk kładzie na umiejętność odpoczywania oraz relaksu. Zwraca także uwagę na znaczenie prawidłowego odżywiania się, szeroko rozumianą higieny ciała. Filozofia życia wellness zaleca regularną aktywność fizyczną. Ogólnie można powiedzieć, że chodzi o życie w harmonii całego organizmu. Filozofia ta wskazuje, że w życiu bardzo istotne jest zachowanie równowagi wśród wszystkimi sferami działalności człowieka. Styl życia dokładnie określonej mężczyźni i kobiety powinien zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Dlatego również powinna ona wsłuchać się sama w siebie, aby lepiej je poznać. W konsekwencji ma to prowadzić do wzrostu wydajności w pracy, niemniej jednak też bardziej elastycznego wypoczynku , a ponadto rozwoju życia towarzyskiego , a ponadto ogólnego zadowolenia z życia

Niestety, prawdziwe przesłanie tej filozofii zostało zagłuszone przez wszechobecną komercję. Promuje się w tej chwili różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, a wręcz perfumy, które są reklamowane jako zgodne z filozofią życia wellness. Salony wellness są coraz popularniejsze, nic zatem dziwnego, że jest ichniejszym coraz więcej. Jednak ichniejszym usługi przyczyniają się jedynie do dobrego samopoczucia w sensie fizycznym. Nie mają raczej trwałego wpływu na psychikę i stan ducha mężczyźni i kobiety, która korzysta z usługi albo produktu.