Własny basen w ogrodzie

Gdy przychodzi lato i żar się leje z nieba, właściwie każdy marzy o tym, by w jaki sposób najszybciej wyjechać na urlop nad wodę, lub wskoczyć do basenu. Coraz popularniejsze stają się baseny ogrodowe rozkładane. Jednak nie mogą być one zbyt ogromne. Basen z prawdziwego zdarzenia powinien być na tyle długi i głęboki, aby można było w nim swobodnie pływać.

Prawdziwy przydomowy basen wygląda pięknie i kojarzy się z luksusem. Można nie tylko się w nim kąpać, niemniej jednak także wypoczywać na jego brzegu czy urządzać nad nim przyjęcia. Zwyczajnie miło spędzać czas w jego pobliżu.

Istnieje wiele technologii budowy basenów. Można go wybudować „od zera” w ogrodzie, na miejscu – jest to najdroższa technika. Można także skorzystać z gotowej niecki, którą umieszcza się w ziemi. Właściwie każdy producent basenów oferuje niecki o różnorakich wymiarach i kształtach. Aby woda pozostawała czysta i za każdym razem zachęcająca do kąpieli, niezbędny jest automatyczny system filtrujący, który na bieżąco będzie wyłapywał z wody zanieczyszczenia mechaniczne. Woda musi też być uzdatniana za poradą preparatów z chlorem. Należy też zaopatrzyć się w urządzenia do czyszczenia dnia i ścian basenu i przeprowadzać takie czyszczenie w regularnych odstępach czasu.

Koniecznością jest osłona, którą będziemy przykrywać taflę wodą w czasie, gdy nawet jedna osoba nie korzysta z basenu. Dzięki temu do wody nie będą wpadać liście i inne zanieczyszczenia, a woda nie będzie wychładzać się zanadto przez noc.

Budowa basenów i dbanie o nie nie jest sprawą najłatwiejszą. Całkiem dobrze powierzyć to zadanie fachowcom, żeby nasz basen był bezpieczny, solidnie wykonany i abyśmy mogli cieszyć się nim przez kilka lat.

Zobacz tutaj: baseny poliestrowe.