Wybielanie zębów – piękny uśmiech

Wybielanie laserowe jest nowoczesną metodą wybielania zębów za pomocą odpowiednich preparatów potraktowanych laserem albo światłem LED. Wybielanie zębów tą metodą jest bardzo efektywne, wystarczy jedna wizyta u stomatologa by nasze zęby zaczęły lśnić. Istnieje kilka metod laserowego wybielania zębów.

Najczęściej wykorzystuje się Beyond, Brite Simile i Zoom!. Zanim jednakże skorzystamy z jakiejkolwiek metody musimy zadbać o kondycję naszych zębów. Pozbyć się wszystkich ubytków oraz nagromadzonej płytki nazębnej. Jeśli tego nie zrobimy efekt wybielania może się okazać niezadowalający.
Wybielanie zębów metodą laserową przebiega w następujący sposób. Najpierw lekarz dentysta nakłada specjalny żel na dziąsła pacjenta. Żel ten po potraktowaniu światłem UV twardnieje i projektuje ochronę dla naszych dziąseł. Gdy dziąsła są już zabezpieczone dentysta nakłada na zęby preparat wybielający, który zawiera w sobie nadtlenek wodoru. Jest to kluczowy składnik wybielający. Gdy preparat jest już rozprowadzony po powierzchni zębów naświetla się go niebieskim światłem. Te jest emitowane przez laser diodowy albo lampę LED. Wówczas dochodzi do rozpadu nadtlenku wodoru i wnikania w zębinę a także szkliwo związków odpowiedzialnych za wybielanie zębów.
Białe zęby są estetyczne i dobrze odbierane przez innych ludzi. Istnieją badania według których sukces zawodowy wiąże się w sporej mierze z białymi zębami. Wybielanie laserowe można zatem potraktować nie tylko i wyłącznie jako zabieg upiększający, ale też lokotę w siebie i własną przyszłe lata.

Źródło informacji: wybielanie laserowe.