Wycena firmy

Firmy aktuarialne zatrudniają doświadczonych a także wykwalifikowanych aktuariuszy, którzy zajmują się między innymi wyceną finansową oraz aktualną na przykład zakładów ubezpieczeń, firm, spółek czy różnorakich instytucji. Trzeba zaznaczyć, że wycena aktuarialna może być wykonywana wyłącznie drogą elektroniczną w trybie ekspresowym, o ile takie jest życzenie klienta.
Dlaczego warto korzystać z usług aktuariuszy?
Głównie musimy sobie zdawać sprawę, że wycena finansowa czy aktuarialna potrzebna jest w takich sytuacjach jak sprzedaż przedsiębiorstwa, kupno przedsiębiorstwa, podział przedsiębiorstwa, zmiana strategii rozwojowej firmy, opracowywanie koncepcji podatkowej firmy.

Usługi wyceny są potrzebne również w sytuacji procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy fuzji spółek. Jak się zatem okazuje, biuro aktuarialne oferuje usługi, z których powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują znaczące zmiany w obrębie swoich firm czy spółek (zobacz również: wycena działalności gospodarczej). Warto pamiętać również o tym, że wycena obejmuje nie tylko przedsiębiorstwa spółki czy instytucje, ale też na przykład wartości niematerialne oraz prawne, do których zaliczają się na przykład relacje z klientami oraz kontrahentami, patenty czy znak towarowy a także marka firmy (sprawdź również: wycena firmy). Co więcej, firma aktuarialna zajmuje się również opracowywaniem koncepcji podatkowych, analizą projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych oraz restrukturyzacyjnych, jak także sporządzaniem profesjonalnych wycen na potrzeby przykładowo sądów, prokuratur czy komisji nadzoru finansowego.

Polecamy: biuro aktuarialne .