Wypoczynek na Śląsku

Choćby Śląsk to jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, wyszukają się również tam zakątki, jakie zachwycają wszechobecną zielenią i niezwyklym krajobrazem. Jeśli marzy ci się urlop w niebanalnej lokalizacji, wybierz Stronie Śląskie znajdujące się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Miejscowi decydenci zauważyli, że postawienie na sport i turystykę opłaci się lepiej, niż rozwój szaroburych osiedli robotniczych. W ostatniej dekadzie w Stroniu powstało kilka pensjonatów, począwszy od schronisk dla nastolatków, po luksusowe hotele. Ażeby odkryć odpowiadający twoim gustom, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło „Noclegi Stronie Śląskie” i przejrzeć dostępne oferty.

Gdy zakwaterowanie będziesz miał już z głowy, polecam pomyśleć o zaplanowaniu codziennych, urlopowych atrakcji. Odwiedziny w pobliskiej Jaskini Niedźwiedzia będą doskonałą rozrywką nie tylko dla dorosłych, ale i najmłodszych członków rodzin. Stawiającym głównie na wrażenia natury historycznej, polecamy zwiedzanie licznych zabytków kultury sakralnej, w gronie nich: kaplicy św. Onufrego albo kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Dużym powodzeniem pomiędzy turystów cieszy się także neoklasycystyczny pałacyk — dziś siedziba Urzędu Miejskiego.

Malownicza okolica stanowi świetne tło dla pieszej i rowerowej turystyki. Różnorakie szlaki przypadną do gustu zarówno weteranom rekreacji, jak i tym, którzy na co dzień rzadko podejmują się wysiłku na świeżym powietrzu. Stronie Śląskie warto odwiedzić także zimą, kiedy działają zmodernizowane wyciągi narciarskie, dorównujące jakością odpowiednikom z polskich gór.