/ by admin / Uncategorized / No Comments

Wysokie odszkodowania powypadkowe

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, właściwie każdy z nas ma prawo ubiegać się o należne odszkodowanie, jeżeli już ulegniemy w wypadku samochodowym z nie naszej winy. Na nieszczęście firmy ubezpieczeniowe nie są chętne do wypłacania należnych odszkodowań lub bardzo zaniżają stawkę. Odszkodowanie ma w całości pokryć koszty leczenia , a dodatkowo straty moralne powiązane z długim okresem rekonwalescencji.

Jeżeli zakład ubezpieczeń zaoferował wam faktycznie śmieszną stawkę, to warto udać się do prawnika. Odszkodowania powypadkowe nie mogą być niskie, niemniej jednak na nieszczęście wywalczenie należnej sumy będzie możliwe jedynie przy współpracy z doświadczonym adwokatem. W przeciwnym przypadku nie uda wam się wygrać z armią profesjonalnych prawników zatrudnianych przez drugą stronę.
Odszkodowania powypadkowe powinny głównie pokrywać całkiem koszty leczenia, ale też wynagrodzić czas poświęcony na powrót do zdrowia. W tym czasie mogliście wszak codziennie chodzić do pracy, wyjechać na romantyczne wakacje albo wziąć ślub. Dla osoby poszkodowanej należą się zatem środki finansowe za poniesione straty moralne powiązane z długim okresem powrotu do zdrowia. Środki finansowe te są wypłacane nie przez fizyczną osobą, sprawcę wypadku, ale przez zakład ubezpieczeń. Nie musicie zatem obawiać się, że przez was dojdzie do bankructwa lub rozpadu rodziny drugiej strony. Co najwyżej przestanie on całkowicie poruszać się samochodem osobowym, jeżeli nowa składka ubezpieczenia samochodu osobowego od odpowiedzialności cywilnej będzie dla niego za wysoka.

Zobacz także: odszkodowania olsztyn.

Dodaj komentarz