Zapisujemy się na Krav Mage

Oferta trenowania egzemplarzy walki często jest błędnie interpretowana. Zdarza się, że zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej możliwości przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Teraz dlatego należynależy wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na pokazanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie prawie każdy. Wystarczy spełniać jeden, dany i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki mają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych wrażeń. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica wśród sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, ażeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, lub co najmniej minimalizować taką możliwość. Jeśli w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo z dużą dokładnością przemyślane. Każdy chwyt posiada własne przeznaczenie w dokładnie określonej sytuacji. Wydawać by się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choćby w rzeczywistości nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w dużej liczbie przypadków pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. O ile wykazuje taką chęć a jako rodzice mamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Źródło informacji: Krav maga białołęka.