Zapisujemy się na Krav Mage

Oferta trenowania egzemplarzy walki w znaczącej liczbie sytuacji jest błędnie interpretowana. W pewnych sytuacjach zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Właśnie dlatego należałoby wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na pokazanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie właściwie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, żeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo co najmniej minimalizować taką możliwość. Jeżeli już w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo gruntownie przemyślane. Każdy chwyt ma własne wykorzystanie w konkretnej sytuacji. Wydawać ażeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć naprawdę nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w bardzo wielu sytuacjach pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeśli wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Zobacz także: Krav maga trener .